Mercedes-Benz

Historia firmy.

Historia firmy.

Od początku naszej działalności do dziś.

Jak to się zaczęło...

W grudniu 2002 r. rozpoczął działalność Mercedes-Benz Sosnowiec, oddział firmy DaimlerChrysler Automotive Polska (DCAP), a od stycznia 2006 roku Mercedes-Benz Sosnowiec Sp. z o.o. Jest to pierwszy w Polsce kompleks handlowo-serwisowy, prowadzony bezpośrednio przez DCAP. Inwestycja kosztowała ok. 10 mln Euro.

Polska jest bardzo ważnym rynkiem dla marki Mercedes-Benz. Samochody z trójramienną gwiazdą na masce znajdują z roku na rok coraz więcej nabywców. W ubiegłym roku sprzedano łącznie ponad 4000 samochodów osobowych i vanów Mercedes-Benz. Nowy punkt sprzedaży i serwisu Mercedes-Benz w zakresie samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych oraz pierwszy w południowej Polsce punkt sprzedaży i serwisu marki smart pozwoli na zaspokojenie najwyższych wymagań klientów w olbrzymiej aglomeracji Śląska.
W sprzedaży znajduje się również pełny asortyment akcesoriów, kolekcji Mercedes-Benz, który jest doskonałym uzupełnieniem zakupu samochodu dla klientów - użytkowników naszej marki.


W nowoczesnym kompleksie o łącznej powierzchni 8,5 tys. mkw. znajduje się salon wystawowy (1,0 tys. mkw.), biuro obsługi klienta (2 tys. mkw.), sklep i magazyn z częściami zamiennymi ( 1 tys. mkw.) oraz serwis samochodowy (3,3 tys. mkw.).